متن کامل خبر


 
جلسه هفتگی هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) با حضور حجت الاسلام والمسلمین رستمی برگزار شد

خلاصه خبر: چهارمین جلسه از جلسات هفتگی هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رستمی معاوم محترم فرهنگی-سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و مداحی ذاکر اهل بیت آقای احمد طاهر در شامگاه سه شنبه 19/10/96 بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد قدس دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رستمی به سخنرانی پرداختند و محوریت سخنان خود را به موضوع جامعیت دین اسلام اختصاص دادند. ایشان با اشاره به اینکه دین اسلام دینی جامع و کامل است و تمام جوانب دنیوی و اخروی انسان را در بر می گیرد آن را با دین مسیحیت مقایسه نموده و بیان داشتند: دین مسیحیت دینی آن جهانی است و نسبت به مسائل دنیوی بی توجه بوده است حال آنکه مثلا حضرت امیرالمومنین علی (علیه‌السلام) در دوران خلافت خود به نیازهای مادی فرودست‌ترین طبقات شامل نان و آب و مسکن توجه داشتند و مسائل اقتصادی را هم در کنار مسائل اخروی مورد ملاحظه قرار می‌دادند. نقدهایی هم که بر دین اسلام وارد می‌آورند نظیر بحث‌های مربوط به حقوق زنان و .... نیز حاصل همین بی توجهی به ابعاد و جامعیت دین اسلام است.

ایشان در بخش دوم سخنان خود به هدفمندی انسان پرداختند و با اشاره به آرزوی همراهی با اهل بیت که در اکثر زیارت‌نامه ها به آن اشاره شده بیان داشتند: این مطلب لزوم شناخت بیشتر امام زمان(عج) و همراهی با آن را می‌رساند. شرکت کردن در مجالس و هیئت هایی که در مورد مصائب و مناقب اهل بیت برگزار می شود در اثر گرایش به اهل بیت(علیهم السلام) است و شرکت در این مجالس می تواند تمرینی برای آمادگی مومنین باشد تا در میدان عمل جای تردید برای انتخاب درست و غلط نداشته باشند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم نیز ذاکر اهل بیت آقای احمد طاهر به مداحی و نوحه‌سرایی پرداختند و سپس از حاضرین در مراسم پذیرایی شام به عمل آمد.

کانال نهاد رهبری دانشگاه

کانال دکتر فلاح رفیع

20 دی 1396 / تعداد نمایش : 515