متن کامل خبر


 
مراسم بزرگداشت سالروز حماسه 9 دی در سالن شهیدمطهری دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: در سالروز حماسه 9 دی مراسم بزرگداشتی در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت‌مدرس تحت عنوان «9دی، رویش‌ها و ریزش‌ها» برگزار گردید که با استقبال بالای دانشگاهیان بالاخص دانشجویان همراه بود.

در سالروز حماسه 9 دی مراسم بزرگداشتی در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت‌مدرس تحت عنوان «9دی، رویش‌ها و ریزش‌ها» برگزار گردید که با استقبال بالای دانشگاهیان بالاخص دانشجویان همراه بود.

در ابتدای این مراسم دکتر علی‌رضا زاکانی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی به تعریف فتنه پرداخته و آن را یک حرکت جدی علیه انقلاب اسلامی و به رهبری آمریکا توصیف کرده و افزودند: کشور اگرچه هشت‌ماه در آتش فتنه سوخت لیکن آمریکایی‌ها و ایادی آنها موفق نشدند به اهداف شوم خود برسند. پیام آمریکایی‌ها این بود که در اصل انقلاب باید تجدیدنظر شود کما اینکه از این حرکت‌هایی که اخیرا در گوشه و کنار دیده می‌شود باز هم حمایت می‌کنند اما باید گفت که آنها هنوز مردم ایران را نشناخته‌اند.

دکتر مجتبی زارعی رئیس بسیج اساتید کشور دیگر سخنران این مراسم نیز به جامعه‌شناسی دوست‌داران 9‌دی پرداخته و خاطرنشان ساختند: دوست‌داران 9 دی کسانی هستند که دل در گرو نظام امامت و امت دارند، کسانی که طالب امنیت‌اند و کسانی هستند که استبداد را برنمی‌تابند.

شایان ذکر است در میانه برنامه و پس از سخنرانی دکتر زاکانی بیانیه ویژه‌برنامه 9دی از سوی تشکل‌های بسیج دانشگاه تربیت مدرس قرائت گردید. در بخشی از این بیانیه آمده است: « نه دی 88 نشان‌ برتری اراده مردم بر خواست نامشروع قانون شکنان است........ نه دی عینیت آشکار، الله مع الصابرین است. ای کاش قدرت طلبان بی بصیرت حماسه ی تاریخی حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۲خرداد را با گوش جان سپردن به وسوسه ی مستکبران و منافقان و بدخواهان نظام و انقلاب به کام ملت و رهبر عظیم الشانمان تلخ نمی کردند. نه دی پیام و نشان آشکار به کسانی است که خیال خام انحراف در اصول و ارزش های انقلاب را در سر دارند. کج اندیشان و بد خواهان انقلاب بدانند که ما مدافعان ارزش های انقلابمان هستیم و با هیچ کس عقد اخوت نبسته ایم. انقلاب اسلامی جریانی پویا و زنده و در حال حرکت است مسلما در هر جریان پویایی عده ای پای همراهی خود را از دست میدهند لکن این دلیل توقف انقلاب نیست چون انقلاب قائم به اشخاص نیست این اشخاص هستند که به برکت انقلاب فرصت خدمت پیدا میکند و برای شکل گیری چنین فرصتی باید قدردان و مدیون انقلاب و فرصت پیش آمده باشند. »

در پایان این مراسم نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید که استادان و دانشجویان حاضر در مراسم به صورت شفاهی و کتبی سوالات خود را در خصوص حوادث پس از انتخابات سال 88 مطرح نمودند و سخنرانان مدعو نیز به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

کانال نهاد رهبری دانشگاه

کانال دکتر فلاح رفیع

9 دی 1396 / تعداد نمایش : 671